Režim napouštení bazénů z obecního vodovodu

V letošní sezóně bude režim napouštění bazénů z obecního vodovodu regulovaný a bude podléhat domluvě termínu pro napouštění bazénu s pověřenou osobou.

Pověřená osoba: Marek Kubát, telefon 604 864 937

Důvodem je snaha předejít rázovému vysokému odběru vody z vodojemu, který má vliv prudký pokles hladiny vody ve vodojemu a následné intenzivní dočerpávání vody do vodojemu, což způsobuje vzedmutí drobných mikročástic a přirozeně usazeného kalu. Výsledkem je zhoršení kvality vody trvající až několik dní. Snížení hladiny vody může způsobit pokles tlaku vody ve vodovodu. Vzedmutí kalu zhoršuje optickou kvalitu vody, způsobuje ucpávání filtračních prvků a krátkodobě omezuje využívání vody z vodovodu pro některé potřeby (pití, vaření, praní bílého prádla atp.)

Co mám dělat, pokud chci napouštět bazén z obecního vodovodu?

Kontaktujte pověřenou osobu. Domluvte si s ní volný termín pro napouštění. Vodu napouštějte v jednorázovém maximálním odběru 6 m3. Bazén napouštějte ideálně přes noc, kdy je soustava minimálně využívána. Pokud potřebujete vody více, napouštějte bazén po částech. Na termínech se domluvte s pověřenou osobou.

Termíny budou přidělovány podle pořadí přijatých požadavků žadatelů. Termín si zvolíte na základě domluvy, Vašich potřeb a volných kapacit, tak aby to vyhovovalo všem. V obci je max 6-8 bazénů většina z nich se zimuje s vodou, neměly by vznikat žádné komplikace!!!

Všem děkujeme za ohleduplnost k ostatním uživatelům vodovodu a za spolupráci.

25. 4. 2020 starostka obce Vlkov Barbora Kubátová

Přílohy k článku